Aktualności | Przedszkole Prywatne

12 Mar 2012

Nasze plany

Do Rodziców!

Drodzy Rodzice opłata za przedszkole za miesiąc kwiecień wynosi 450 zł 

( 225 zł rodzeństwo).  
Rozliczenie ewentualnych zwrotów za wyżywienie z miesiąca marca nastąpi w późniejszym terminie. 
Bardzo prosimy o terminowe opłaty za przedszkole, gdyż tylko to zapewni ciągłość funkcjonowania placówki.

Bardzo trudna sytuacja epidemiologiczna panująca w kraju uniemożliwia normalne funkcjonowanie przedszkola. Usłyszeliśmy, że powrót do szkół i przedszkoli nie będzie możliwy do Wielkanocy. Jest to kryzys, którego skutków nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
Proszę pamiętać, że wprowadzone ograniczenia funkcjonowania szkół i przedszkoli, nie mają charakteru bezwzględnego i nie powodują całkowitego zaprzestania, prowadzenia działalności. Nie ograniczają również kosztów prowadzenia szkół i przedszkoli. Ograniczenie to odnosi się wyłącznie do określonego pola codziennego działania. Tym samym czasowego ograniczenia funkcjonowania nie możemy utożsamiać z całkowitym zawieszeniem działalności.
Kierując się dbałością i troską o dzieci Minister Edukacji Narodowej nałożył obowiązek zdalnej realizacji zadań, w związku z tym wszyscy nauczyciele są w gotowości do pracy dbając o ciągłość kształcenia. Udostępniamy Państwu materiały do realizacji w domu w zakresie odpowiednim dla każdego dziecka , tak żeby nie obciążyć ani Państwa ani dzieci w tej trudnej i niecodziennej sytuacji.
Przedszkole utrzymuje się z Państwa wpłat jak również z dotacji z urzędu , która jest niestety niewystarczająca. Zdecydowana większość kosztów funkcjonowania placówki pozostaje na tym samym poziomie, w tym koszty wynagrodzenia pracowników, zobowiązania wobec ZUS i US oraz czynsz. Nikt nas z tych opłat nie zwalnia ani ich nie obniża i tylko od Państwa zależy czy Państwa dzieci będą miały gdzie wrócić , czy przedszkole nadal będzie funkcjonować.
Dlatego prosimy o zrozumienie tej sytuacji i o regulowanie opłaty za przedszkole terminowo.
Drodzy Rodzice, sytuacja jest niewątpliwie precedensowa. Jest to dla nas, jako społeczeństwa, swoisty test. Bądźmy dla siebie wsparciem i wykazujmy się zrozumieniem. Bądźmy solidarni.

Wszystkim życzę zdrowia i szybkiego powrotu do normalności.
Pozdrawiam ciepło z pustego przedszkola

Dziękuję.