Przedszkole Niepubliczne | Białystok

O przedszkolu

Przedszkole Niepubliczne Kangurek, Białystok.

W  Kangurku dbamy o bezpieczeństwo, dobrą adaptację dziecka w przedszkolu, serdeczną atmosferę. Odkrywamy i rozwijamy indywidualne talenty zachowując równowagę pomiędzy nauką i zabawą. Nasze przedszkole posiada całodzienny system monitoringu do którego dostęp mają rodzice dzieci uczęszczających do placówki.

dzieci na placu w prywatnym przedszkolu białystokPrzedszkole Niepubliczne Kangurek to placówka edukacyjna najwyższej klasy dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, zlokalizowana tuż obok lasu.  Nad naszym przedszkolem nadzór sprawuje Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Przedszkole Niepubliczne Kangurek posiada własny ogród z placem zabaw, przestrzenne sale o najwyższym standardzie wyposażenia.  Kameralne grupy liczące od 10- 16 dzieci,  gwarantują najlepszy rozwój i poziom opieki. Zapewniamy całodzienne wyżywienie. W przedszkolu Kangurek dzieci na diecie otrzymają sprawdzone, smaczne i zdrowe posiłki. Dostępna jest dieta ogólna oraz bezmleczna i hipoalergiczna.

Nasze przedszkole zostało wyposażone w lampę bakteriobójczą, która ma za zadanie dezynfekować sale przedszkole. Dzięki lampie wszelkie wirusy,  bakterie, grzyby oraz inne drobnoustroje są skutecznie dezaktywowane. 

Nasz program dydaktyczny zapewnia dzieciom najlepsze przygotowanie do dalszej edukacji szkolnej. Zajęcia dodatkowe zapewniają wszechstronny rozwój oraz odkrywanie zainteresowań i talentów każdego dziecka. Duży nacisk kładziemy  na naukę języków obcych. Dlatego wprowadziliśmy naukę  języka angielskiego codziennie w każdej grupie wiekowej. Współpracujemy z lektorem, który w ciągu dnia posługuje się wyłącznie językiem angielskim. Program nauki języka angielskiego jest opracowany w oparciu o założenia podstawy programowej MEN oraz doświadczenia metodyków i lektorów.  Przedszkolny Program Kangurkowy  jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministra Edukacji Narodowej (Rozporządzenie MEN z dnia 23 grudnia 2008 roku, Dziennik Ustaw z dnia 15 stycznia 2009r.)

W naszym Przedszkolu istnieje możliwość pozostawienia dziecka na noc z piątku na sobotę czyli na tzw. "Nockę z Kangurkiem". W trakcie Nocki dzieciom zapewniona jest moc atrakcji. 

W soboty w Przedszkolu prowadzony jest przez naszego instruktora  5 - godzinny język angielski  tzw. " Fun Saturday with English" Instruktorka w ciągu dnia do dzieci zwraca się tylko w języku angielskim. 

Priorytetem jest dla nas adaptacja dziecka w przedszkolu, dlatego w każdy wtorek  w godzinach 17:00-18:00 zapraszamy rodziców i dzieci w wieku 1-4 lat na  Kangurkowe zajęcia  adaptacyjne tzw. „Zielony Kangurek”.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy w godzinach 6:30 do 17:30 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.