Zajęcia dodatkowe | Przedszkole

Rozwijam swoje zdolności,
czyli zajęcia dodatkowe

Dbając o wszechstronny rozwój uzdolnień i zainteresowań dzieci, proponujemy pakiet zajęć dodatkowych.

Zajęcia te prowadzone są przez doświadczoną kadrę, specjalistów w poszczególnych dziedzinach.

Grafik zajęć dodatkowych

GodzinaPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek

8.00 - 9.00

Angielski

Angielski

Angielski

Angielski

Angielski

9.30-10.30

(Motylki)

10.30-12.00

(Myszki)

Język

angielski

Język

angielski

Język

angielski

Sensoplastyka   

(I - szy)

Origami (II- gi)

Teatr (III - ci)

Angielskie Baśnie (IV- ty)

 

Język

angielski

13.45 - 14.15

(Motylki)

14.15 - 14.45

(Myszki)

Kosmiczna gimnastyka

Kosmiczna robotyka

(pierwszy poniedziałek miesiąca)

Tańce Polskie

Logorytmika

Piłka Zumbini

Misja Robotyka

misja robotyka w przedszkolu niepublicznym w białymstoku"Misja Robotyka" - innowacyjne zajęcia pozalekcyjne dla uczniów przedszkoli. Uczymy programowania i konstruowania robotów na najnowszych zestawach LEGO WeDo w wersji edukacyjnej. Na każdych zajęciach budujemy robota - zawsze innego. Uczymy się podstaw konstrukcji maszyn. Zajęcia nie wymagają umiejętności czytania oraz liczenia. Uczestnicząc w zajęciach dziecko rozwinie swoje umiejętność manualne, nauczy się kreatywnego myślenia i radzenia sobie z różnymi problemami natury technicznej. Na zajęciach omawiamy zagadnienia takie jak: grawitacja, przekładnie zębate, wytrzymałość konstrukcji.

Mobilna Akademia Tenisowa

Mobilna Akademia TenisowauTenis wpływa niezwykle korzystnie na zdrowie uprawiających go dzieci. Jedną z jego największych zalet jest korzystny wpływ na rozwój ruchowy dziecka. Sport ten poprawia zręczność, siłę oraz koordynację ruchową. Do niepodważalnych atutów tenisa zaliczyć można też kształtowanie charakteru poprzez uczestniczenie w zmaganiach sportowych. Zajęcia tenisowe to sposób na spożytkowanie nadmiaru energii i aktywne spędzenie czasu.

Zajęcia z piłką

zajęcia - piłkaGłównym celem programu „Przedszkole i Piłka” jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego podejmowania ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.

Celem prowadzonych zajęć jest:
- polepszenie ogólnego stanu zdrowia,
- uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej,
- ukulturalnianie fizyczne dziecka  
- zapewnienie harmonijnego rozwoju fizycznego dziecka,
- przygotowanie mentalne do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności, pogodzenia się z przegraną oraz szacunku do przeciwnika,
- popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia.

Szachy

przedszkolak grający w szachy

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni". Słowa XIX-wiecznego amerykańskiego prawnika i szachisty Paul'a Morphy także dziś nie tracą na swej aktualności. To sport i sztuka w jednym. To uniwersalna wiedza i niezastąpiony trening umysłu. To nauka logicznego myślenia, konsekwencji w działaniu i odpowiedzialności za swoje czyny. To zdrowa rywalizacja, urzeczywistnianie zasad fair play i propagowanie najlepszych manier.

Królewska gra jest w naszym przedszkolu niepublicznym na wyciągnięcie ręki! Zajęcia szachowe odbywają sie 2 razy w tygodniu. Prowadzi je certyfikowany przez Polski Związek Szachowy i doświadczony w pracy z najmłodszymi instruktor sportu. Realizowany jest sprawdzony od lat program Szkółki Szachowej w Białymstoku, najbardziej utytułowanego ośrodka szachowego dla dzieci w regionie. Spokojnie, powoli i w miłej atmosferze nasi podopieczni poznają podstawy gry, uczą się i trenują, aby już po kilku miesiącach wziąć udział w swoim pierwszym prawdziwym turnieju szachowym. Tak budzi się pasja, która trwa trwa i trwa.

Fluoryzacja

dziecko podczas fluoryzacji w prywatnym przedszkolu kangurekFluoryzacja - jest to zabieg profilaktyczny, którego celem jest wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania rozwojowi choroby próchnicowej, dlatego z chęcią organizujemy ją w naszym prywatnym przedszkolu.

Lakier fluorowy stosowany u dzieci jest koloru pomarańczowego i jest dla nich całkowicie bezpieczny, nie stwarza żadnego ryzyka połknięcia (przykleja się do zęba). Zabieg fluoryzacji polega na nałożeniu na powierzchnię zębów fluoru w postaci pianki, żelu lub lakieru. Jest bezbolesny i trwa kilka minut. Po nim nie wolno pic i jeść przez około 1,5 h oraz nie można myć zębów przez około 12 godzin.

Logopedia

dziecko podczas zajęć z logopedii w prywatnym przedszkolu kangurekGimnastyka Buzi i Języka, czyli grupowe zajęcia logopedyczne, podczas których dzieci ćwiczą aparat artykulacyjny, uczą się prawidłowego posługiwania się głosem, różnicowania dźwięków, kształtowania prawidłowego oddechu i wzbogacania słownictwa.

Ćwiczenia usprawniające narządy mowy a więc język, wargi i podniebienie przygotowują do prawidłowego mówienia.

Język angielski

przedszkolak uczy się angielskiegoMałe dzieci przyswajają język obcy w sposób naturalny– tak samo jak język ojczysty. Tylko małe dzieci są w stanie przyswoić sobie obcy system językowy w sposób pełny tzn. na takim samym poziomie jak język ojczysty. Co więcej, małe dzieci wystawione na odpowiednio systematyczny kontakt są w stanie nauczyć się wielu języków. Dzieci nie mają zahamowań takich jak dorośli. W radosnym, bezpiecznym środowisku z chęcią biorą udział z zabawie zwanej  „I don’t understand”.  W przedszkolu niepublicznym Kangurek podczas zajęć rozmawiamy z dziećmi „obrazami” - pokazujemy język tak, aby był ciekawy i motywował do wołania o „jeszcze”.

My uczymy się bawiąc i bawimy się ucząc!

Rytmika

zajęcia rytmiki w prywatnym przedszkolu na terenie miasta białystokGłównym celem zajęć umuzykalniających jest rozwijanie słuchu oraz poczucia rytmu, czemu służy nauka specjalnie dobranych piosenek i wierszyków muzycznych. Zajęcia te:

  • pomagają dzieciom rozwijać pamięć, spostrzegawczość i umiejętność koncentracji;
  • kształcą muzykalność i wrażliwość muzyczną;
  • stymulują prawidłowy rozwój emocjonalny, pobudzają dziecięcą wyobraźnię;
  • uczą współdziałania w zespole i integrują z rówieśnikami;
  • mogą być wspaniałym przygotowaniem do rozpoczęcia nauki gry na instrumencie – pianinie, gitarze, skrzypcach.

Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna w przedszkolu niepublicznym kangurekW ramach programu profilaktyki zdrowotnej realizowanego w naszym przedszkolu niepublicznym uczymy dzieci jak dbać o zdrowie poprzez codzienne organizowanie aktywności ruchowej z wykorzystaniem sprzętu gimnastycznego,  kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno-zdrowotnych,  propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowej postawy i  koordynacji ruchowej.  Nauczyciel w ciągu dnia  bawiąc się z dziećmi korzysta z programu ćwiczeń pt. ”Ruch rozwijający” autorstwa Weroniki Sherborne.

Ceramika

zajęcia ceramiczne organizowane przez prywatne przedszkole, lokalizacja: białystokPraca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczna frajdę, dlatego też z chęcią organizujemy takie zajęcia w naszym prywatnym przedszkolu.

 

 

 

Zajęcia taneczne - ZUMBA KIDS

dzieci tańczą podczas zajęć tanecznych zumby w przedszkoluZumba Kids to Zumba Fitness dla dzieci, w unikalny sposób zacierająca granicę pomiędzy fitness’em a rozrywką, a jednocześnie promująca zdrowy styl życia wśród najmłodszych.

Zumba Kids , czyli połączenie Zumba Fitness (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop oraz innych tańców) i treningu zapewnia dzieciom maksimum zabawy i fitness’u w tym samym czasie. Duży nacisk kładziemy przy tym na pełne bezpieczeństwo uczestników.