Zajęcia dodatkowe | Przedszkole

Rozwijam swoje zdolności,
czyli zajęcia dodatkowe

Dbając o wszechstronny rozwój uzdolnień i zainteresowań dzieci, proponujemy pakiet zajęć dodatkowych.

Zajęcia te prowadzone są przez doświadczoną kadrę, specjalistów w poszczególnych dziedzinach.

Grafik zajęć dodatkowych

Godzina                     PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek

9.30 - 10.00 (Myszki )

10.00 - 10.30  (Żabki)

10.30 - 11.00 (Pipi)

Angielski Angielski Angielski Angielski Angielski

11.30 - 12.00 

( Pipi)

Piłka Szachy

 

Szachy  

14.30 - 15.00

( Pipi )

Taniec Karate

Fluoryzacja
1-sza środa

Ceramika
2- ga środa

Dogoterapia
3- cia środa

Sensoplastyka
4-ta środa 

 

Rytmika

Logopedia

15.00 - 15.30 

(Myszki i Żabki)

Taniec 

 Karate

Rytmika

Logopedia

 

         

 

         

Sensoplastyka

sensoplastyka w przedszkolu niepublicznym w białymstoku„Artystyczna przygoda daje dziecku możliwość samodzielnego badania, poszukiwania i odkrywania otaczającej go rzeczywistości.” Szczególnie wtedy gdy biorą w niej udział wszystkie zmysły. Sensoplastyka to właśnie taka nietypowa plastyka. Opiera się na produktach spożywczych – ich kolorach, fakturach i zapachach. Swobodnemu tworzeniu towarzyszy przelewanie, rozsypywanie, smakowanie, dotykanie, chlapanie…Samodzielnie przygotowywane masy i farby dają ogromną satysfakcję, stymulują małą motorykę oraz wspomagają budowanie świadomości i przestrzeni u małych artystów.

Szachy

przedszkolak grający w szachy

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni". Słowa XIX-wiecznego amerykańskiego prawnika i szachisty Paul'a Morphy także dziś nie tracą na swej aktualności. To sport i sztuka w jednym. To uniwersalna wiedza i niezastąpiony trening umysłu. To nauka logicznego myślenia, konsekwencji w działaniu i odpowiedzialności za swoje czyny. To zdrowa rywalizacja, urzeczywistnianie zasad fair play i propagowanie najlepszych manier.

Królewska gra jest w naszym przedszkolu niepublicznym na wyciągnięcie ręki! Zajęcia szachowe odbywają sie 2 razy w tygodniu. Prowadzi je certyfikowany przez Polski Związek Szachowy i doświadczony w pracy z najmłodszymi instruktor sportu. Realizowany jest sprawdzony od lat program Szkółki Szachowej w Białymstoku, najbardziej utytułowanego ośrodka szachowego dla dzieci w regionie. Spokojnie, powoli i w miłej atmosferze nasi podopieczni poznają podstawy gry, uczą się i trenują, aby już po kilku miesiącach wziąć udział w swoim pierwszym prawdziwym turnieju szachowym. Tak budzi się pasja, która trwa trwa i trwa.

Zajęcia z piłką

logo przedszkola z piłkąGłównym celem programu „Przedszkole i Piłka” jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego podejmowania ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.

Celem prowadzonych w przedszkolu zajęć jest:

 •  polepszenie ogólnego stanu zdrowia,
 •  uświadomienie korzyści wynikających z aktywności fizycznej,
 • ukulturalnianie fizyczne dziecka,
 • zapewnienie harmonijnego rozwoju fizycznego dziecka,
 • przygotowanie mentalne do współpracy w grupie, zdrowej rywalizacji, umiejętności, pogodzenia się z przegraną oraz szacunku do przeciwnika,
 • popularyzacja aktywności fizycznej u przedszkolaków poprzez zabawę i ćwiczenia.

Fluoryzacja

dziecko podczas fluoryzacji w prywatnym przedszkolu kangurekFluoryzacja - jest to zabieg profilaktyczny, którego celem jest wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania rozwojowi choroby próchnicowej, dlatego z chęcią organizujemy ją w naszym prywatnym przedszkolu.

Lakier fluorowy stosowany u dzieci jest koloru pomarańczowego i jest dla nich całkowicie bezpieczny, nie stwarza żadnego ryzyka połknięcia (przykleja się do zęba). Zabieg fluoryzacji polega na nałożeniu na powierzchnię zębów fluoru w postaci pianki, żelu lub lakieru. Jest bezbolesny i trwa kilka minut. Po nim nie wolno pic i jeść przez około 1,5 h oraz nie można myć zębów przez około 12 godzin.

Logopedia

dziecko podczas zajęć z logopedii w prywatnym przedszkolu kangurekGimnastyka Buzi i Języka, czyli grupowe zajęcia logopedyczne, podczas których dzieci ćwiczą aparat artykulacyjny, uczą się prawidłowego posługiwania się głosem, różnicowania dźwięków, kształtowania prawidłowego oddechu i wzbogacania słownictwa.

Ćwiczenia usprawniające narządy mowy a więc język, wargi i podniebienie przygotowują do prawidłowego mówienia.

Język angielski

przedszkolak uczy się angielskiegoMałe dzieci przyswajają język obcy w sposób naturalny– tak samo jak język ojczysty. Tylko małe dzieci są w stanie przyswoić sobie obcy system językowy w sposób pełny tzn. na takim samym poziomie jak język ojczysty. Co więcej, małe dzieci wystawione na odpowiednio systematyczny kontakt są w stanie nauczyć się wielu języków. Dzieci nie mają zahamowań takich jak dorośli. W radosnym, bezpiecznym środowisku z chęcią biorą udział z zabawie zwanej  „I don’t understand”.  W przedszkolu niepublicznym Kangurek podczas zajęć rozmawiamy z dziećmi „obrazami” - pokazujemy język tak, aby był ciekawy i motywował do wołania o „jeszcze”.

My uczymy się bawiąc i bawimy się ucząc!

Rytmika

zajęcia rytmiki w prywatnym przedszkolu na terenie miasta białystokGłównym celem zajęć umuzykalniających jest rozwijanie słuchu oraz poczucia rytmu, czemu służy nauka specjalnie dobranych piosenek i wierszyków muzycznych. Zajęcia te:

 • pomagają dzieciom rozwijać pamięć, spostrzegawczość i umiejętność koncentracji;
 • kształcą muzykalność i wrażliwość muzyczną;
 • stymulują prawidłowy rozwój emocjonalny, pobudzają dziecięcą wyobraźnię;
 • uczą współdziałania w zespole i integrują z rówieśnikami;
 • mogą być wspaniałym przygotowaniem do rozpoczęcia nauki gry na instrumencie – pianinie, gitarze, skrzypcach.

Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna w przedszkolu niepublicznym kangurekW ramach programu profilaktyki zdrowotnej realizowanego w naszym przedszkolu niepublicznym uczymy dzieci jak dbać o zdrowie poprzez codzienne organizowanie aktywności ruchowej z wykorzystaniem sprzętu gimnastycznego,  kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno-zdrowotnych,  propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowej postawy i  koordynacji ruchowej.  Nauczyciel w ciągu dnia  bawiąc się z dziećmi korzysta z programu ćwiczeń pt. ”Ruch rozwijający” autorstwa Weroniki Sherborne.

Dogoterapia

pies pracujący przy dogoterapii w przedszkolachZajęcia z psem to coś nowego i ekscytującego dla dzieci. Spotkanie oraz wiedza przekazywana w trakcie zajęć z pewnością zostanie w pamięci dzieci na długi czas. Dzięki obecności psa i na jego przykładzie łatwiej przedszkolakom przyswajać nową wiedzę. Dzieci rozwijają sferę poznawczą, emocjonalną, ruchową i społeczną, uczą się też empatii, cierpliwości, rozwijają umiejętności współpracy w grupie. Nasze prywatne przedszkole 1 raz w miesiącu odwiedza Pani Aleksandra Myka z psem o imieniu Baxter – to biały owczarek szwajcarski, który wraz ze swoją Panią był uczestnikiem kursu: „Podstawy dogoterapii”, „Dogoterapia dla zaawansowanych” , „Jak uczyć prawidłowych reakcji w sytuacjach zagrożenia wynikających z kontaktu z psem”, „Kurs udzielania pierwszej pomocy”.

Baxter posiada szczepienie przeciwko wściekliźnie jak również zaświadczenie lekarsko – weterynaryjne wskazujące brak objawów chorób zakaźnych.

Ceramika

zajęcia ceramiczne organizowane przez prywatne przedszkole, lokalizacja: białystokPraca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczna frajdę, dlatego też z chęcią organizujemy takie zajęcia w naszym prywatnym przedszkolu.

Zajęcia taneczne - ZUMBA KIDS

dzieci tańczą podczas zajęć tanecznych zumby w przedszkoluZumba Kids to Zumba Fitness dla dzieci, w unikalny sposób zacierająca granicę pomiędzy fitness’em a rozrywką, a jednocześnie promująca zdrowy styl życia wśród najmłodszych.

Zumba Kids , czyli połączenie Zumba Fitness (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop oraz innych tańców) i treningu zapewnia dzieciom maksimum zabawy i fitness’u w tym samym czasie. Duży nacisk kładziemy przy tym na pełne bezpieczeństwo uczestników.

 

Karate

zajecia dodatkowe karate w przedszkolu niepublicznym kangurek w białymstokuKarate to dobry pomysł na sport dla dzieci, dlatego w naszym przedszkolu prywatnym postanowiliśmy wprowadzić tego typu zajęcia. Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej to także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych stopni to dla dziecka „trening” stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów.

Trening karate dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka etykiety, a także zabawy ruchowe. Pozwalają one dzieciom na harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólną zabawę z rówieśnikami. Na tak wczesnym etapie nauki i rozwoju to nie samoobrona i walka są najważniejsze w tym sporcie, a kształtowanie charakteru i usprawnianie organizmu.

Zasady karate to:

 • doskonalenie charakteru,
 • obrona prawdy,
 • rozwijanie siły ducha,
 • przestrzeganie zasad etykiety,
 • wystrzeganie się porywczości.