Porady | Przedszkole Niepubliczne

Strefa rodzica

Wszystkie Nasze artykuły zostały opracowane na podstawie uznanych na całym świecie książek edukacyjnych takich autorów jak:  Elaine Mazlish i Adele Faber : „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, E. Gruszczyk – Kolczyńską: „Wspomaganie rozwoju umysłowego”, Thomasa  Gordona: „Wychowanie bez porażek”, Andrea Braun „Mniej… znaczy więcej”, Joannę  Friedl „Moje dziecko idzie do przedszkola”

Zapraszamy wszystkich Rodziców do zapoznania się z wymienioną literaturą. Naprawdę warto.

Przedszkola w Białymstoku

przedszkole prywatne białystokWybór dobrego przedszkola, to nie lada wyzwanie dla rodziców. Każdy rodzic chce wybrać dla swojego dziecka jak najlepiej, to oczywiste, ale jak się do tego zabrać?

Czytaj więcej

Pierwszy dzień w przedszkolu

dzieci na pierwszym dniu w przedszkolu prywatnym kangurek w białymstokuPierwszy dzień jest kluczowy dla dobrego zaaklimatyzowania się przedszkolaka. Należy zatem dobrze się do tego dnia przygotować.

Czytaj więcej

Kiedy zacząć naukę języka angielskiego

nauka angielskiego w prywatnym przedszkoluKontakt z językiem angielskim od wczesnego wieku sprawi, iż język ten nie będzie dla dziecka brzmiał obco, lecz stanie się częścią jego świata, za pomocą którego będzie umiało swobodnie porozumiewać się w przyszłości.

Czytaj więcej

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały

wychowawca przybija piątkę z przedszkolakiemKilka wskazówek jak w prosty sposób opanować sztukę skutecznej komunikacji z dziećmi, rozwiązać  najczęstsze  problemy  wychowawcze jak  również  budować silną więź  emocjonalną  między dorosłymi a dziećmi.

Czytaj więcej

To moje. I tamto też moje.

dziewczynka na placu zabaw w prywatnym przedszkolu w białymstoku„To moje. I tamto też”- słyszymy często z ust malucha. Trudno się dziwić - dziecko nie przychodzi na świat z gotowością dzielenia się swoimi rzeczami z innymi. Wszystkiego musi się nauczyć.

Czytaj więcej

Ja chcę i już!

dziecko bawiące się w przedszkolu kangurekWymuszanie u dzieci to nic innego jak sprawdzenie ile ono może sobie pozwolić przy dorosłym. Stosuje czasem różnorodne chwyty, tylko po to, by uzyskać to czego pragnie.

Czytaj więcej

Prośba dziecka

porady prosby dziecka mini 2

Czasem zapominamy o prostych potrzebach, które dzieci komunikują nam na co dzień. Poniżej wyszukane i zebrane prośby dzieci, które, mam nadzieję, skłonią nas wszystkich, dorosłych, do refleksji.

Czytaj więcej