Rozwijam swoje zdolności,
czyli zajęcia dodatkowe w przedszkolu niepublicznym Kangurek w Białymstoku.

Dbając o wszechstronny rozwój uzdolnień i zainteresowań dzieci, w naszym prywatnym przedszkolu proponujemy pakiet zajęć dodatkowych.

Zajęcia te prowadzone są przez doświadczoną kadrę, specjalistów w poszczególnych dziedzinach

Angielski

Angielski dla przedszkolakówMałe dzieci przyswajają język obcy w sposób naturalny– tak samo jak język ojczysty. Tylko małe dzieci są w stanie przyswoić sobie obcy system językowy w sposób pełny tzn. na takim samym poziomie jak język ojczysty. Co więcej, małe dzieci wystawione na odpowiednio systematyczny kontakt są w stanie nauczyć się wielu języków. Dzieci nie mają zahamowań takich jak dorośli. W radosnym, bezpiecznym środowisku z chęcią biorą udział z zabawie zwanej  „I don’t understand”.  Rozmawiamy z dziećmi „obrazami” - pokazujemy język tak, aby był ciekawy i motywował do wołania o „jeszcze”.

My uczymy się bawiąc i bawimy się ucząc!

Logopedia

Logopedia w przedszkolu w białymstokuGimnastyka Buzi i Języka, czyli grupowe zajęcia logopedyczne, podczas których dzieci ćwiczą aparat artykulacyjny, uczą się prawidłowego posługiwania się głosem, różnicowania dźwięków, kształtowania prawidłowego oddechu i wzbogacania słownictwa.

Ćwiczenia usprawniające narządy mowy a więc język, wargi i podniebienie przygotowują do prawidłowego mówienia.

Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna w przedszkolu niepublicznymW ramach profilaktyki zdrowotnej uczymy dzieci jak dbać o zdrowie poprzez:  organizowanie aktywności ruchowej z wykorzystaniem sprzętu gimnastycznego,  kształtowanie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno-zdrowotnych,  propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowej postawy i  koordynacji ruchowej.  Nauczyciel w ciągu całego dnia  bawiąc się z dziećmi korzysta z programu ćwiczeń pt. ”Ruch rozwijający” autorstwa Weroniki Sherborne.

Rytmika

Rytmika w prywatnym przedszkolu kangurekGłównym celem zajęć umuzykalniających jest rozwijanie słuchu oraz poczucia rytmu, czemu służy nauka specjalnie dobranych piosenek i wierszyków muzycznych. Zajęcia te:

• pomagają dzieciom rozwijać pamięć, spostrzegawczość i umiejętność koncentracji;
  • kształcą muzykalność i wrażliwość muzyczną;
  • stymulują prawidłowy rozwój emocjonalny, pobudzają dziecięcą wyobraźnię;
  • uczą współdziałania w zespole i integrują z rówieśnikami;
  • mogą być wspaniałym przygotowaniem do rozpoczęcia nauki gry na instrumencie – pianinie, gitarze, skrzypcach.

Grafik zajęć dodatkowych

GodzinaPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek