Edukacja zdrowotna

Edukacja zdrowotna

Edukacja zdrowotna - Jak najwięcej aktywności ruchowej i pobytu na  powietrzu

Kontrolujemy u dzieci nawyk prawidłowej postawy ciała w ciągu całego dnia, nie dopuszczając do powstawania wad postawy.

Podstawą edukacji zdrowotnej w Przedszkolu Niepublicznym Kangurek jest bogacenie wiedzy dziecka o zdrowiu własnym i innych, kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia. Dbamy nie tylko o to, aby dzieci wzbogacały wiedzę o zdrowiu, ale także o to, by rodziła się w nich odpowiedzialność za ich własne zdrowie.

edukacja zdrowotna

W ramach pro-zdrowotnych form aktywności dzieci uczestniczą w:

  • zabawach i grach ruchowych na świeżym powietrzu (nasze przedszkole posiada własny plac zabaw).
  • zajęciach sportowych, gimnastyki korekcyjnej.
  • działaniach mających na celu podniesienie wiedzy dzieci o sposobach zapobiegania chorobom, przestrzeganie zasad dotyczących przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych.

Nauczyciele i instruktorzy Prywatnego Przedszkola Kangurek  korzystają z programu ćwiczeń fizjoterapeutki Weroniki Sherborne pt. ”Ruch rozwijający” i Kazimiery Właźnik "Wychowanie fizyczne w przedszkolu".